Strona główna

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

 

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka,” organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Zostaliśmy darczyńcą dla pięcioosobowej rodziny z okolic Płocka. Wśród nauczycieli zorganizowano zbiórkę pieniędzy, za które zakupiliśmy piłę elektryczną, obuwie i niektóre części garderoby. Zbieraliśmy także żywność trwałą, środki czystości oraz ubrania. W akcję zaangażowani byli nauczyciele, Rada Rodziców, która ufundowała upominki dla rodziny oraz Koło Wolontariatu. Uczniowie z różnych klas pomagali w pakowaniu paczek w ozdobny papier, których powstało aż trzynaście. Natomiast chłopcy z klasy VII a wykazali się swoją siłą i przenieśli paczki do samochodu.

W dniu 8 grudnia Pan Dyrektor wraz z Panią Elizą Pomirską, wolontariuszką Szlachetnej Paczki, osobiście zawieźli prezenty dla rodziny. Radości rodziny nie było widać końca z każdą wnoszoną paczką do domu. Prawie cały pokój został zastawiony paczkami. W końcu rozpoczęło się rozpakowywanie prezentów. Pan Dariusz zaczął od razu składać piłę elektryczną, a dziewczynki piszczały z radości na widok upominków: szkatułki Doh Vinci i głośników bezprzewodowych. Pani Izabela bardzo ucieszyła się z torebki na ramię, prosiła tylko o jedną, a dostała kilka. Szkoda, że nie widzieliśmy reakcji Damiana, ale nie mógł być obecny. Rodzina była bardzo szczęśliwa z otrzymanej paczki i dziękowała całej społeczności szkolnej za okazane dobro. W podziękowaniu szkoła otrzymała antyramę z wierszem ułożonym przez dziewczynki. Rodzina życzyła dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i uczniom Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: nauczycielom, rodzicom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

 

Eliza Pomirska i Marta Sałatowska


 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews