Dnia 4 października klasy III a, III c i III d obchodziły „Dzień chłopaka”

dodano: 2021-10-10

Tego dnia uczniów odwiedzili wyjątkowi goście z „Zakątka Odkrywców”. Warsztaty, które zaprezentowali dotyczyły zjawisk fizycznych. Uczniowie mieli okazję stać się prawdziwymi naukowcami. Samodzielnie przygotowywali roztwory, badali ich właściwości oraz przeprowadzali zaskakujące reakcje. W części fizycznej mali badacze dowiedzieli się czym jest i skąd bierze się prąd, samodzielnie skonstruowali ogniwo elektrochemiczne oraz wykonali układ pomiarowy do badania przewodności. Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.