Płock na SZÓSTKĘ

dodano: 2024-04-15

Klasa IVb przystąpiła do tegorocznej edycji projektu „Płock na SZÓSTKĘ". Dziś odbyło się pierwsze  „Spotkanie ze średniowieczną historią miasta”. Zajęcia polegały na spacerze z przewodnikiem, który oprowadził dzieci po miejscach związanych średniowieczem w Płocku. Uczestnicy odwiedzili m.in. Muzeum Diecezjalne oraz Bazylikę Katedralną. Podczas zajęć dzieci zwiedzały skarbiec diecezjalny, gdzie poznały zabytki jak m.in. hermę św. Zygmunta i kielich księcia Konrada Mazowieckiego. Zobaczyły też Biblię Płocką. W Bazylice Katedralnej poznały historię Kaplicy Królewskiej z sarkofagiem Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz symbolikę katedralnych polichromii.

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni, zadawali bardzo interesujące pytania i już nie mogą doczekać się drugiego spotkania.